hamila
11 اسفند 1401 - 18:17

فعالیت 100 تیم خدمات شهری استقبال از بهار در گرگان

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری گرگان گفت: در حال حاضر 100 تیم خدمات شهری در شهر گرگان در حال نظافت ویژه شهر برای استقبال از مسافران نوروزی هستند.

احمد سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان در خصوص اقدامات شهرداری گرگان برای استقبال از نوروز،  اظهار کرد: طرح استقبال از بهار از روزهای گذشته در گرگان آغاز شده و در حال حاضر ۱۰۰ تیم خدمات شهری در شهر گرگان در حال نظافت ویژه شهر برای استقبال از مسافران نوروزی هستند.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه‌های شهروندان در ایام نوروز و تابستان، ساماندهی اسکان مسافران در نقاط شهر بخصوص در محور ناهارخوران است که با دستور شهردار گرگان کمپ مسافر در ناهارخوران راه‌اندازی خواهد شد تا مسافران با نظم بهتر و دغدغه کمتر بتوانند اسکان موقت داشته باشند.

سالاری تاکید کرد: با توجه به همزمانی ماه مبارک رمضان و ایام نوروز و احتمال شروع زودهنگام سفرهای نوروزی، شهرداری گرگان اقدامات و طرح‌های نوروزی خود را از تاریخ پانزدهم اسفندماه آغاز کرده و کمپ نوروزی نیز از این تاریخ فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی افزود: چهار کمپ مسافر در ناهارخوران، یک مکان در ضلع شمالی میدان بسیج در ورودی غربی گرگان برای اسکان مسافران در نظر گرفته شده که شامل محل هتل قدیم شهرداری، شهربازی قدیم شهرداری در مجاورت میدان ناهارخوران، زمین تله‌کابین، زمین  خالی جنب سایت باباطاهر، ضلع شمالی فلکه بسیج در نظر گرفته شده است.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری گرگان تصریح کرد: ۳۰ نوع انواع المان‌های نوروزی در سطح شهر نصب خواهد شد و نورپردازی‌های متفاوت و ویژه در شهر اجرا می‌شود تا محیط شهر کاملا نوروزی و متفاوت تر از سایر ایام سال شود.

سالاری گفت: یکی از خواسته‌های مردم شهر گرگان، ساماندهی دستفروشان بوده که ما برای نخستین بار بازارچه‌های مشترک را در نقاط مختلف شهر راه‌اندازی کردیم که استقبال خوبی هم از این بازارچه‌ها شده است.

وی اضافه کرد: این بازارچه‌ها به تعداد ۳۰۰ غرفه در خیابان‌های ولی‌عصر(عج)، خیابان پاسداران وخیابان امام خمینی (ره) ایجاد شد تا وضعیت دست‌فروشانی که به دلیل مشکلات معیشتی معابر شهر را سد کرده‌اند، ساماندهی شوند.

انتهای پیام/۸۳۰۰۴

منبع: فارس
شناسه خبر: 1068503